Szkodniki w ogrodzie

Szkodniki w ogrodzie, dziury po krecie

Każdy posiadacz ogrodu marzy o pięknie i nieskazitelności, jednak bardzo często przeszkadzają w tym niewielkie, a jednak uciążliwe zwierzęta. Dziś dowiecie się Państwo, jak pozbyć się szkodników ogrodowych.

Najbardziej pospolite szkodniki w ogrodzie to ślimaki, które nie tylko niszczą części nadziemne naszych roślin, często też niszczą korzenie, poważnie je uszkadzając. Powszechnie znaną metodą jest niszczenie ślimaków za pomocą soli, niestety sposób ten dotyka również rośliny. Środki ślimakobójcze, które kupimy w sklepach ogrodniczych są bezpieczniejsze dla naszych upraw. Najbardziej korzystną dla nas opcją będą naturalni wrogowie, ptaki, jeże, chrząszcze, jaszczurki, które znacznie wpływają na zniknięcie ślimaków.

Bardziej problematycznymi mogą okazać się norniki. Mają liczne potomstwo w krótkim czasie, przez co mogą być trudne w usunięciu. Zjadają rośliny, trawę, a również uszkadzają drzewa. Przeciwko nim, możemy posadzić przykładowo czosnek, gorczycę lub bez.

Posiadając piękny i zadbany trawnik, największą zmorą mogą być krety wykopujące na terenie naszego ogrodu liczne kretowiska. Zapobiegajmy im, sadząc aromatyczne rośliny, takie jak bazylia lub aksamitki. W przypadku wykopanych kopców, wystarczy umieścić w nich zjełczałe skórki z cytryny.

Przędziorki, czyli niewielkie pajączki, żywiące się liśćmi naszych roślin ogrodowych. Można zauważyć ich obecność po zbrązowiałych i żółtych pędach i liściach. Preparaty chemiczne uśmiercające przędziorki znajdziemy w sklepach ogrodniczych.

Gdy zauważymy zmniejszone i powykręcane liście w naszym ogrodzie, z pewnością to za sprawą mszyc, których zwykle pozbywa się chemicznymi spryskiwaczami. Wystarczy jednak małą ilość naftaliny w okolicy zniszczonych roślin.

 

Kategorie: Porady

0 komentarzy na temat “Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?”

Dodaj komentarz

Powiązane wpisy

Porady

Drzewa owocowe w ogrodzie

Drzewa owocowe Jeśli chcemy, aby nasz ogród dawał nam obfite plony, warto zainwestować w drzewa owocowe. Gwarantują nam cień i piękny wygląd, a ponadto własne źródło witamin i składników do domowych przetworów i potraw. Klasycznym Czytaj dalej...

Porady

Krzewy owocowe w ogrodzie

Krzewy owocowe w ogrodzie Ogród przy domu koniecznie musi dobrze wyglądać. Idealny do relaksu i spotkań z rodziną na świeżym powietrzu. Ale czy jest coś lepszego niż świeżo zerwane z krzewu, zdrowe owoce? Wybraliśmy kilka Czytaj dalej...

Porady

Pielęgnacja trawnika w ogrodzie

Pielęgnacja trawnika w ogrodzie Czym jest ogród bez zadbanego trawnika? Nawet najpiękniejsze rośliny na nagiej glebie będą prezentować się nijako. Pielęgnacja trawy to przede wszystkim trzy zabiegi: nawożenie, podlewanie, koszenie. Nowy trawnik trzeba koniecznie nawieźć Czytaj dalej...