Krzewy owocowe w ogrodzie

Ogród przy domu koniecznie musi dobrze wyglądać. Idealny do relaksu i spotkań z rodziną na świeżym powietrzu. Ale czy jest coś lepszego niż świeżo zerwane z krzewu, zdrowe owoce? Wybraliśmy kilka niewielkich i dobrze wyglądających krzewów owocowych.

Borówka amerykańska, inaczej borówka wysoka, czyli świetnie wyglądający krzew, z którego uzyskamy plon idealny do śniadania, czy małej słodkiej przekąski. Powinna być zasadzona w miejscu dobrze nasłonecznionym. Warto użyźnić glebę korą i trocinami drzew iglastych w celu lekkiego zakwaszenia gleby. Lubi ona wilgoć, więc szczególnie w podczas pierwszego roku po posadzeniu regularnie ją podlewajmy. Specjalne nawozy znajdziemy w dobrych sklepach ogrodniczych.

Jeśli już decydujemy się na zbieranie owoców, warto posadzić krzewy truskawek. Potrzebują one dostępu do słońca, minimum 30 cm od siebie. Żeby zmniejszyć zagrożenie występowanie chwastów wokół nich, warto zasadzić je na słomie, lub agrowłókninie. Regularnie podlewamy.

Maliny, to świetny dodatek do domowych ciast i składnik przetworów. Nie dość, że pięknie wyglądają, to jeszcze przynoszą ogromny plon, przez wiele lat, czyli są to doskonałe krzewy owocowe. Warto mieć mały zagajnik z tymi właśnie owocami. Wymagają słońca oraz powinny być osłonięte przed wiatrem. Bardzo lubią wilgoć.

Kolejną rośliną, bardzo dobrze nadającą się do ogrodu jest winorośl. Koniecznie musimy ją ściółkować, by ograniczyć parowanie wody z ziemi i porostu chwastów. Warto też nawozić środkami specjalnymi dla winogron.

Bardzo łatwymi w uprawie i smacznymi owocami są porzeczki. Idealne na soki lub dżemy. Sadzimy w odległości powyżej 1 metra od siebie, by swobodnie się rozrastały. Dobrze jest ściółkować powierzchnię wokół porzeczki (nawodnienie gleby, ograniczenie dostępu chwastów).

Kategorie: Porady

0 komentarzy na temat “Krzewy owocowe w ogrodzie”

Dodaj komentarz

Powiązane wpisy

Porady

Zdrowotne korzyści ogrodu

Zdrowotne korzyści ogrodu Dobrze zaprojektowany ogród poza wspaniałym efektem wizualnym powinien również przynosić jego właścicielom wiele korzyści związanych z ich samopoczuciem, czy nawet zdrowiem. Po sezonowych pracach w ogrodzie nie ma niczego bardziej satysfakcjonującego, niżeli Czytaj dalej...

Porady

Drzewa owocowe w ogrodzie

Drzewa owocowe Jeśli chcemy, aby nasz ogród dawał nam obfite plony, warto zainwestować w drzewa owocowe. Gwarantują nam cień i piękny wygląd, a ponadto własne źródło witamin i składników do domowych przetworów i potraw. Klasycznym Czytaj dalej...

Porady

Pielęgnacja trawnika w ogrodzie

Pielęgnacja trawnika w ogrodzie Czym jest ogród bez zadbanego trawnika? Nawet najpiękniejsze rośliny na nagiej glebie będą prezentować się nijako. Pielęgnacja trawy to przede wszystkim trzy zabiegi: nawożenie, podlewanie, koszenie. Nowy trawnik trzeba koniecznie nawieźć Czytaj dalej...