Ochrona drewna w ogrodzie

Jednym ze stałych elementów w ogrodach, to drewno: altanki, krzesła, stoły, tarasy. Należy potrafić dobrze o nie zadbać, aby służyły nam długie lata. Najważniejsze jest zabezpieczenie ich przed wodą, słońcem, owadami oraz grzybem. W sklepach budowlanych znajdziemy odpowiednie do tego środki, takie jak: oleje, lakierobejce, lakiery, impregnaty. 

Jeśli zależy nam na utrzymaniu naturalnej faktury drewna, dobry będzie lakier. Świetnie chroni przed wodą i słońcem.

Chcąc zmienić kolor drewna, idealne będą oleje. Również chronią przed wilgocią, wygładzają fakturę i hamują pękanie. Warto odświeżyć olej raz do roku.

Zabezpieczenie przed wodą i słońcem dają nam lakierobejce. Zwykle służą jako dekoracja drewna, jednak niektóre rodzaje zawierają substancje chroniące i zapobiegające rozkładaniu.

Najlepsza ochrona drewna to impregnaty. Chronią przed pleśniami, grzybami i owadami oraz wilgocią. Działa wyłącznie na drewnie surowym, nie pokrytym żadnym ze specyfików. 

Kategorie: Porady

0 komentarzy na temat “Ochrona drewna w ogrodzie”

Dodaj komentarz

Powiązane wpisy

Porady

Zdrowotne korzyści ogrodu

Zdrowotne korzyści ogrodu Dobrze zaprojektowany ogród poza wspaniałym efektem wizualnym powinien również przynosić jego właścicielom wiele korzyści związanych z ich samopoczuciem, czy nawet zdrowiem. Po sezonowych pracach w ogrodzie nie ma niczego bardziej satysfakcjonującego, niżeli Czytaj dalej...

Porady

Krzewy owocowe w ogrodzie

Krzewy owocowe w ogrodzie Ogród przy domu koniecznie musi dobrze wyglądać. Idealny do relaksu i spotkań z rodziną na świeżym powietrzu. Ale czy jest coś lepszego niż świeżo zerwane z krzewu, zdrowe owoce? Wybraliśmy kilka Czytaj dalej...

Porady

Jak założyć trawnik?

W tym wpisie przedstawimy Państwu w jaki sposób założymy trawnik na działce.