Pielęgnacja trawnika w ogrodzie

trawnik w ogrodzie bytom

Czym jest ogród bez zadbanego trawnika? Nawet najpiękniejsze rośliny na nagiej glebie będą prezentować się nijako. Pielęgnacja trawy to przede wszystkim trzy zabiegi: nawożenie, podlewanie, koszenie.

Nowy trawnik trzeba koniecznie nawieźć na jesień specjalną mieszanką wysokopotasową, aby ułatwić mu przetrwanie zimy. Po zakończeniu mrozów zmieniamy ją na mix wiosenny z większą ilością potasu. Ważne jest, aby nawozić trawnik równomiernie, przez co zapobiegać nierównemu porostowi i kolorowi trawy.

Na efekt wizualny najbardziej wpływa odpowiednie skoszenie trawy wystarczająco ostrą kosiarką. Pierwszy raz skracamy trawnik tylko do 2 cm, później dążymy do wysokości około 4 cm. Podczas gorących okresów powinno się utrzymywać minimalnie większą długość źdźbeł trawy.

Aby zapewnić dobry rozwój i wygląd swojego trawnika, należy regularnie podlewać go i nie dopuszczać do przesuszenia. Należy to robić raz w tygodniu (częściej w czasie suszy), przed wschodem, lub po zachodzie słońca. Z pewnością najwygodniejszym sposobem będą automatyczne systemy wodne.

Kategorie: Porady

0 komentarzy na temat “Pielęgnacja trawnika w ogrodzie”

Dodaj komentarz

Powiązane wpisy

Porady

Zdrowotne korzyści ogrodu

Zdrowotne korzyści ogrodu Dobrze zaprojektowany ogród poza wspaniałym efektem wizualnym powinien również przynosić jego właścicielom wiele korzyści związanych z ich samopoczuciem, czy nawet zdrowiem. Po sezonowych pracach w ogrodzie nie ma niczego bardziej satysfakcjonującego, niżeli Czytaj dalej...

Porady

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Szkodniki w ogrodzie Każdy posiadacz ogrodu marzy o pięknie i nieskazitelności, jednak bardzo często przeszkadzają w tym niewielkie, a jednak uciążliwe zwierzęta. Dziś dowiecie się Państwo, jak pozbyć się szkodników ogrodowych. Najbardziej pospolite szkodniki w Czytaj dalej...

Porady

Jak założyć trawnik?

W tym wpisie przedstawimy Państwu w jaki sposób założymy trawnik na działce.