Zdrowotne korzyści ogrodu

Dobrze zaprojektowany ogród poza wspaniałym efektem wizualnym powinien również przynosić jego właścicielom wiele korzyści związanych z ich samopoczuciem, czy nawet zdrowiem. Po sezonowych pracach w ogrodzie nie ma niczego bardziej satysfakcjonującego, niżeli zaparzenie wcześniej zebranej w naszym ogrodzie mięty, bądź też zrobienie przetworów z wychodowanych przez nas owoców.

Pamiętajmy, że ogród powinien służyć nam latami, a my powinniśmy wyciągać z niego to, co najlepsze. Wiele roślin poza efektem wizualnym posiada szereg właściwości pozytywnie wpływających na nasz organizm.

Mięta- jest uważana za roślinę leczniczą. Wpływa ona pozytywnie na procesy trawienia, łagodzi wzdęcia i zaparcia. Olejek miętowy posiada właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, znajduje swoje zastosowanie w leczeniu chorób związanych z układem oddechowym. Mięta stosowana jest w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, czy farmaceutycznym, tak więc jest rośliną o szerokim spektrum działania.

Lawenda- oprócz swego dekoracyjnego charakteru posiada właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze, bardzo korzystnie wpływa na naszą odporność, a jej zapach uspokaja oraz odpręża. Sadząc lawendę powinniśmy pamiętać, że nie przepada ona za nadmierną  ilością wody, za to cieszą ją duże ilości słońca.

Leszczyna pospolita- oprócz zapewnienia nam schronienia w słoneczny dzień, jesienią przyniesie nam obfite plony w postaci przepysznych orzechów laskowych, które są bogate w zawartość witaminy E- „witaminy młodości i płodności”.

Kategorie: Porady

0 komentarzy na temat “Zdrowotne korzyści ogrodu”

Dodaj komentarz

Powiązane wpisy

Porady

Krzewy owocowe w ogrodzie

Krzewy owocowe w ogrodzie Ogród przy domu koniecznie musi dobrze wyglądać. Idealny do relaksu i spotkań z rodziną na świeżym powietrzu. Ale czy jest coś lepszego niż świeżo zerwane z krzewu, zdrowe owoce? Wybraliśmy kilka Czytaj dalej...

Porady

Sadzenie tui w ogrodzie, czyli jak, gdzie i o jakiej porze roku?

Tuje w ogrodzie Posiadacze ogrodów z pewnością w końcu rozważą sadzenie tui w swoim zakątku zieleni. Jednakże często nie wiemy jak się do tego zabrać, dlatego przygotowaliśmy krótki mini-poradnik, jak się do tego zabrać. Tuje Czytaj dalej...

Porady

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Szkodniki w ogrodzie Każdy posiadacz ogrodu marzy o pięknie i nieskazitelności, jednak bardzo często przeszkadzają w tym niewielkie, a jednak uciążliwe zwierzęta. Dziś dowiecie się Państwo, jak pozbyć się szkodników ogrodowych. Najbardziej pospolite szkodniki w Czytaj dalej...