Zdrowotne korzyści ogrodu

Dobrze zaprojektowany ogród poza wspaniałym efektem wizualnym powinien również przynosić jego właścicielom wiele korzyści związanych z ich samopoczuciem, czy nawet zdrowiem. Po sezonowych pracach w ogrodzie nie ma niczego bardziej satysfakcjonującego, niżeli zaparzenie wcześniej zebranej w naszym ogrodzie mięty, bądź też zrobienie przetworów z wychodowanych przez nas owoców.

Pamiętajmy, że ogród powinien służyć nam latami, a my powinniśmy wyciągać z niego to, co najlepsze. Wiele roślin poza efektem wizualnym posiada szereg właściwości pozytywnie wpływających na nasz organizm.

Mięta- jest uważana za roślinę leczniczą. Wpływa ona pozytywnie na procesy trawienia, łagodzi wzdęcia i zaparcia. Olejek miętowy posiada właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, znajduje swoje zastosowanie w leczeniu chorób związanych z układem oddechowym. Mięta stosowana jest w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, czy farmaceutycznym, tak więc jest rośliną o szerokim spektrum działania.

Lawenda- oprócz swego dekoracyjnego charakteru posiada właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze, bardzo korzystnie wpływa na naszą odporność, a jej zapach uspokaja oraz odpręża. Sadząc lawendę powinniśmy pamiętać, że nie przepada ona za nadmierną  ilością wody, za to cieszą ją duże ilości słońca.

Leszczyna pospolita- oprócz zapewnienia nam schronienia w słoneczny dzień, jesienią przyniesie nam obfite plony w postaci przepysznych orzechów laskowych, które są bogate w zawartość witaminy E- „witaminy młodości i płodności”.

Kategorie: Porady

0 komentarzy na temat “Zdrowotne korzyści ogrodu”

Dodaj komentarz

Powiązane wpisy

Porady

Ochrona drewna w ogrodzie

Ochrona drewna w ogrodzie Jednym ze stałych elementów w ogrodach, to drewno: altanki, krzesła, stoły, tarasy. Należy potrafić dobrze o nie zadbać, aby służyły nam długie lata. Najważniejsze jest zabezpieczenie ich przed wodą, słońcem, owadami Czytaj dalej...

Porady

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Szkodniki w ogrodzie Każdy posiadacz ogrodu marzy o pięknie i nieskazitelności, jednak bardzo często przeszkadzają w tym niewielkie, a jednak uciążliwe zwierzęta. Dziś dowiecie się Państwo, jak pozbyć się szkodników ogrodowych. Najbardziej pospolite szkodniki w Czytaj dalej...

Porady

Rośliny zapachowe w ogrodzie

Rośliny zapachowe w ogrodzie Nie ma niczego bardziej relaksującego, niż wolny dzień w pięknym ogrodzie, ale gdy dorzucimy do tego piękny, naturalny zapach kwiatów, wrażenia są jeszcze silniejsze. Tylko jak dobrać kwiaty, aby uzyskać odpowiednią Czytaj dalej...