Sosna himalajska

Sosna himalajska to drzewo iglaste z rodziny sosnowatych, które rośnie w Himalajach. To piękne drzewo charakteryzuje się długimi ponad 20 cm igłami i staje się coraz popularniejszą ozdobą w polskich ogrodach. Drzewo to osiąga w swoich rodzinnych stronach wysokość nawet 50m, jednak w Europie osiąga rozmiary równe 25 m.

Przycinanie sosny himalajskiej

Przycinanie sosny himalajskiej wymaga pewnej wprawy oraz bacznej obserwacji drzewa. Aby nie zniszczyć drzewa należy skracać wyłącznie tegoroczne przyrosty. Termin przycinania drzewa to okolice kwietnia i maja. Sosnę możemy przycinać sektorem, jednak należy uważać, aby nie zniszczyć starszych igieł lub co także jest zalecane to ręczne uszczykiwanie igieł. Regularne przycinanie sosny pozwala na jej piękne ukształtowanie oraz będzie przepiękna ozdobą naszego ogrodu.

 

Kategorie: Relacje

0 komentarzy na temat “Przycinanie sosny himalajskiej”

Dodaj komentarz

Powiązane wpisy

Relacje

Relacja z tworzenia kompozycji kwiatowej u klienta w Zbrosławicach

W tym wpisie przedstawimy relacji w jaki sposób możemy stworzyć piękną kompozycję z kamieni w celu upiększenia naszego ogrodu.

Porady

Sadzenie trawnika z rolki

Zakładanie trawnika z rolki Trawnik w ogrodzie  powinien pełnić zarówno funkcje rekreacyjne i estetyczne. Przygotowanie trawnika jest niestety zadaniem dość pracochłonnym, dlatego warto zlecić je często profesjonalnemu ogrodnikowi. Trawnik możemy przygotować metodą tradycyjną poprzez zasiew, Czytaj dalej...

Relacje

Plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

Plac zabaw w ogrodzie Otrzymujemy od Państwa bardzo dużo zapytań związanych z montażem mini placu zabaw w przydomowym ogródku. Jesteśmy przyzwyczajeni do widoku huśtawki w ogrodzie, albo piaskownicy, ale duży plac zabaw w moim ogrodzie? Czytaj dalej...